نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: پدر بی خیال و بی غیرت و مادر ....

796
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    43161
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Post پدر بی خیال و بی غیرت و مادر ....

سلام من ۱۶ سالمه و از کارهای کثیف خانوادم با خبر شدم خیلی از زندگی متنفر شدم نمیدونم چیکار کنم اونا نمیدونن من چیزی میدونم برای همین هی بهم توهین میکنن حالم از پدر و مادرم دیگه بهم میخوره متنفرم ازشون چون پدر و مادر نیستن .... به شدتم افت تحصیلی کردم به شدت اول نفر اول مدرسه بودم توی این دو سال شدم نفر اول از آخر کاش میشد از این زندگی لعنتی یطور راحت شد بدون خودکشی زندگیم یطوره انگار خودم اومدم مزاحمشون شدم نخیررر شما بودید که منو به این دنیا اوردید خدا لعنت کنه خانواده های اینطوریو بعضیام نصیحت میکنم خب عوضی تو اگه جای من بودی چیکار میکردی؟؟؟
    واقعا تو این سن افسرده شدم و از زندگی و خانوادم متنفر شدم ... و هیچ راهی ندارم برای راحت شدنم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    مدیر کل
    شماره عضویت
    42303
    تشکـر
    0
    تشکر شده 71 بار در 62 پست
    میزان امتیاز
    10

پاسخ : پدر بی خیال و بی غیرت و مادر ....

با سلام
    دوست عزیز مشخص است که خشم زیادی را تجربه می کنید و حال ناخوشایند شما کاملا قابل درک ست.
    اما درست توضیح ندادید که از چه چیزی انقدر رنجیده خاطر و خشمگین هستید.
    درست است والدین فرزندانشان را به این دنیا می آورند و در برابر آنها مسئول هستند اما خب واقعیت دیگر این است که اوضاع همیشه آنطور که ما می خواهیم و مطابق میل ما پیش نمی رود.
    تجربه های دردناک و ناخوشایند برای هرکسی ممکن است پیش آید، مهم این است که طوری با آنها روبرو شویم که کمترین آسیب توجه ما شود.
    با توجه به خلق پایینی که دارید حتما مدام افکار منفی و ناخوشایندی به ذهنتان می آید و به دنبال آن احساسات منفی را تجربه می کنید اما این یک سیکل معیوب است.
    بهتر است در مواجه با مشکلات بجای تمرکز بر آنچه اتفاق افتاده و ناراحتی های ناشی از آن، بر این موضوع تمرکز کنیم که چه کاری از ما برمی آید تا برای خودمان انجام دهیم تا حال بهتری داشته باشیم.
    اگرچه با توجه به اینکه شما در سنین نوجوانی هستید، مسلما دغدغه ها و چالش های زیادی را تجربه می کنید و نارضایتی از خانواده و رابطه ناسالم با آنها، این دوران را پیچیده تر می کند.
    اما به یاد داشته باشید همه افراد در برابر نیازها و خواسته های خودشان مسئول هستند و اول از همه خودشان باید مراقب خودشان باشند.
    بنابراین بهتر است در ابتدا بتوانید با آگاهی از احساسات و هیجانات منفی تان کمی به آنها فضا بدهید و بر خودتان مسلط شوید و بعد تمرکز کنید که مشکل دقیقاچیست و چه اقداماتی را می توانید برای بهتر شدن حالتان انجام دهید.
    در این زمینه می توانید از مشاوره حضوری و یا تلفنی هم بهره مند شوید.

3. کاربران زیر از moshaver-editor بابت این پست مفید تشکر کرده اند

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

سلام به شما متین جان
    قابل درک هست که در شرایط روحی سختی به سر می بری و فشارهای روحی زیادی را داری تحمل می کنید در این زمینه اجازه بده باهم بیشتر صحبت کنیم تا بتوانیم نتیجه گیری بهتری داشته باشیم.
    1. منظور تو از کارهای کثیف چی هست؟
    2. چند مدت هست که افت تحصیلی و افکار خیانت داری؟
    3. رابطه و واکنش والدینت نسبت به شرایط درسی و روحی تو چگونه هست؟
    4. به چه دلیل با آنها در مورد موضوعاتی که می دانی و احساساتی که تجربه می کنید صحبت نکردی؟

5. بالا | پست 4

عنوان کاربر
    مشاورکو یار
    شماره عضویت
    42184
    تشکـر
    380
    تشکر شده 17,518 بار در 3,264 پست
    میزان امتیاز
    19

نقل قول نوشته اصلی توسط Matin82 نمایش پست ها
    سلام من ۱۶ سالمه و از کارهای کثیف خانوادم با خبر شدم خیلی از زندگی متنفر شدم نمیدونم چیکار کنم اونا نمیدونن من چیزی میدونم برای همین هی بهم توهین میکنن حالم از پدر و مادرم دیگه بهم میخوره متنفرم ازشون چون پدر و مادر نیستن .... به شدتم افت تحصیلی کردم به شدت اول نفر اول مدرسه بودم توی این دو سال شدم نفر اول از آخر کاش میشد از این زندگی لعنتی یطور راحت شد بدون خودکشی زندگیم یطوره انگار خودم اومدم مزاحمشون شدم نخیررر شما بودید که منو به این دنیا اوردید خدا لعنت کنه خانواده های اینطوریو بعضیام نصیحت میکنم خب عوضی تو اگه جای من بودی چیکار میکردی؟؟؟
    واقعا تو این سن افسرده شدم و از زندگی و خانوادم متنفر شدم ... و هیچ راهی ندارم برای راحت شدنم.
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

متین عزیز چرا ناراحتی ؟
    علت اینکه پدرت رو بی خیال و بی غیرت و مادرت رو با چهار نقطه تعریف کردی چیه ؟
    آیا خطایی از ناحیه مادرت احساس کردی که فکر میکنی پدرت بی خیال یا بی غیرت بوده که اون خطا اتفاق افتاده ؟

آیا رفتار هایی از مادر و پدرت دیدی که از نظرت غیر اخلاقی هستند و برای همین وجهه پدر و یا مادرت برات بی ارزش شده
    والان که بهت میگن متین فلان کارو نکن یا فلان مسیر رودرپیش نگیر یاد اون رفتار غیر اخلاقی میوفتی و باعث میشه که ازشون سرباز بزنی و درنتیجه بهت توهین کنند ؟

کلا حرفات گنگ هستند و نمیشه گفت مشکل تو چیه تا بر حسب مشکل روی مسئله مانور داد و برات چاره یابی کرد

اما اگر بیشتر از این قصد باز کردن موضوع رو نداری پس اینو بدون افراد تحت تاثیر شرایط متفاوت باید بهترین راه برای تهسیل در آرامش رو پیدا کنند و با توجه به اون برای خودشون مسیر انتخابی رو طی کنند تا به نوفقیت برسند
    دقت کن شما با توجه به نسبتت ( فرزند بودن ) توانایی اینکه به پدر ومادرت تاکید کنی چه رفتاری انجام بدن رو نداری و نمیتونی توی روابط یا افکار و رفتار اونها اظهار نظر و تحمیل عقیده کنی

مگر اینکه موضوع فقط درمورد خودت باشه که در این صورت با بیان درست و درکمال ادب باهم صحبت کنید تا فارغ از سوء برداشت به نتیجه مطلوب هر دوطرف برسین

موفق باشید 🌻

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)